Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum

Bu yazımızda ilk nereden başlamalı kelimesine yanıt bulmaya çalışacağız.

İşletmesi olan web sitesi yaptırmak isteyen firmaların çoğu web sitesi yaptırmak istiyorum der ama nereden başlayacağını bilemez. İllaki çevresinde yanı başında olan biri ile çalışmak ister. Ama kendisi de bir gün internet üzerinden satış yapmak ve sitesini göstermek ister. Ancak çağımızda internet ortamı o kadar gelişti ki market alışverişine kadar net üzerinden yapabilmekteyiz.

Firma olarak 2006 yılından bu yana 300 ün üzerinde web tasarımına imza attık.  Nereden başlamalı sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Öncelikle firmalar kendi çevresinde olmuyorsa bile net ortamında çalışmak istediği firmalara güvenmek ve inanmak zorunda. Referanslarını da yabana atmamalı.

Yapmamız gereken çalışmak istediğimiz kişi veya firmadan alan adı ve hosting hizmetini almak zorunda. Seçeceği alan ad firmasına yakın olmalı. Çünkü artık istediğimiz alan adlarını ha deyince alamıyoruz. Firma isimleri benzerlikleri ve jenerik isimlerin kapılmasından dolayı neredeyse yer kalmadı desek yeridir.

Alan adı ve hosting hizmeti satın alındıktan sonra firmaya özel hem içerik hem görsel açıdan bir strateji belirlenmeli. Belirlenen strateji ile hareket ederken yine rekabetin yoğunlukta olduğu anahtar kelime ve seo çalışması da beraberinde yürütülmeli.

Hadi bunları da yaptık diyelim. Web sitemizi yaptık herşey tamam bitti mi ? Hayır bitmedi bu aşamaların hepsini yapabilen biri için de bitmedi. Devamında siteniz faaal olmalı ki hep üst sıralarda kalalım. Neden haber siteleri hep baştadır. Çünkü her gün haber her gün içerik oluşturulmaktadır. Dolayısı ile her yenilik google gibi arama motorları için en başta olmaya sebeptir.

Maraş Web olarak sizlere bu tüm aşamalarda sınırsız hizmet sunmaktayız. Bizlere iletişim kısmından 7/24 istek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.


Recommended Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.